למה כדאי מוסך מורשה?

מוסך מורשה בחיפה

כאשר אנשים מחליטים לקנות רכב  הם עושים זאת לאחר בירור ותחקיר שוק מעמיק בנוגע לביצועים, בטיחות, אמינות ועוד, וזאת במטרה למצוא את הרכב שהכי מתאים לצרכים האישיים שלהם גם מבחינת השימוש וכמובן מבחינה של תקציב.

ההשקעה הראשונית בעלות הרכב בין אם מדובר על רכב חדש מהיבואן או רכב משומש היא משמעותית, אך להוצאות השוטפות על אחזקת הרכב, שכוללות ביטוחים, דלק, טיפולים וכדומה יש משמעות אפילו גדולה יותר.

ברור לכולם שרכב מתוחזק, רכב ששומרים עליו יעבוד טוב יותר ויזדקק לפחות טיפולים במוסך ואחת הדרכים לעשות זאת זה על ידי טיפול ברכב במוסך מורשה.

מה זה מוסך מורשה

המושג מוסך מורשה יכול להיות מאוד מבלבל ולא ברור, כאשר ביטוי זה נחלק בגדול לשני סוגים:

  • מוסך מורשה כאשר הכוונה היא מורשה על ידי משרד התחבורה לפעול בתחום בניגוד למוסך פיראטי שפועל ללא כל אישור רשמי של הרשויות.
  • מוסך יבואן, מוסך מורשה אשר מורשה גם על ידי יבואן לתת שירות לרכבים של אותו יבואן.

ישנה חשיבות רבה לכך שמוסך יהיה מוסך מורשה משום שיש לו חובות לעמוד בנהלים וחוקים כמו למשל הצגת מחירון מסודר במקום, ראש צוות המכונאים צריך להיות מכונאי עם הכשרה ראויה, מוסך כזה מחויב בעדכון לקוח על מהות העבודה והעלות שלה טרם ביצועה ועוד.

בנוסף לכך מוסכים מורשים רבים שייכים לאיגוד המוסכים, מה שמאפשר ללקוחות אשר נתקלים בבעיה כלשהי מול המוסך שתהיה להם כתובת אליה הם יכולים לפנות עם הטענות, זה יכול להיות משרד התחבורה או איגוד המוסכים.

מה ההבדל בין מוסך מורשה למוסך יבואן

אנשים רבים שואלים את עצמם מה ההבדל בין מוסך מורשה למוסך רגיל.

השאלה הזאת מגיעה מהסיבה שלא תמיד ההבדלים בין סוגי המוסכים ניכרים לעין או מספיק ברורים, ובמרבית המקרים ההבדל בין סוגי המוסכים ניכר בעיקר בעלויות הטיפולים והתיקונים שזה מה שמעסיק את רוב האנשים.

יחד עם זאת, למרות שנראה שהמוסכים כולם הם אותו דבר, יש הבדל בין מוסך מורשה מטעם היבואן לבין מוסך רגיל כאשר בין ההבדלים העיקריים אפשר למצוא שמוסך מורשה רגיל נותן שירות לכלל הרכבים של כל החברות בעוד שמוסך מורשה יבואן הוא בעל התמחות ברכבים של יבואן ספציפי.

מוסך מורשה לרוב יוכל לטפל בדברים שגרתיים ומאוד בסיסיים, אך במקרים בהם יש תקלות מיוחדות, לעיתים רק מוסך בעל ניסיון וידע ברכבים ספציפיים כמו למשל מוסך מורשה קיה צפון שהוא מוסך מורשה לרכבי קיה, הוא זה שיוכל להתמודד עם התקלה ולפתור אותה, מה עוד שיש לו תקשורת ישירה עם היבואן אשר יכול למצוא פתרונות לבעיות מיוחדות במידה ויש.

הבדל נוסף ומאוד משמעותי הוא שבמידה ורוכשים רכב חדש או שרוכשים רכב שעדיין יש עליו אחריות יצרן, במידה ויש תקלות ובעיות אשר נמצאות תחת הגדרה של אחריות יצרן, הטיפול והתיקון באותן תקלות ובעיות מתקיים אך ורק במוסך מורשה מטעמו.

 

אז למה כדאי לבחור לטפל ברכב דווקא במוסך מורשה יבואן

אנשים רבים בעלי מכוניות מתלבטים האם להכניס את האוטו שלהם לטיפולים על ידי מוסך מורשה או לא, הסיבה היא שפעמים רבות יש הבדלים במחירים בין מוסך רגיל למוסך מורשה ואנשים רבים מעדיפים להוזיל עלויות מסוימות.

יחד עם זאת אנשים לא מבינים את ההשלכות של בחירה במוסך רגיל שאינו מתמחה בסוג הרכב בעיקר מבחינה של טווח ארוך שכן מוסך מורשה הינו מוסך אשר מפוקח על ידי יבואנית הרכב, הוא מחויב לסטנדרטים מסוימים ועומד לרוב תחת פיקוח היבואן, הוא משתמש בחלקי חילוף איכותיים המתאימים לרכב במדויק והוא כמובן מחויב לאיכות העבודה ולשירות.

בנוסף לכך לרוב מוסך מורשה הוא זה שמטפל בתקלות שונות ברכב שנמצא תחת אחריות היצרן במידה ויש תקלה כלשהי בחירה במוסך מורשה יבואן בעיקר בתקופת האחריות חשובה ביותר, שכן אנשים לא תמיד יודעים מה כוללת אחריות יצרן רכב, וכאשר הם מכניסים את הרכב למוסך מטעם היבואן, אותו מוסך יכול לתת להם את התשובה האם התקלה היא באחריות היבואן או שלא מה שיכול להיות משמעותי מבחינה של עלויות התיקון במידה ויש צורך בכך.

מעוניינים לקבל שירות ממוסך מורשה קיה בחיפה ? אנה מלאו את הפרטים וניצור איתכם קשר בהקדם.

שמרו על קשר

יש לכם שאלה? בקשה? נושא לבירור? נשמח לסייע לכם תמיד. מלאו את הטופס ונדאג ליצור עמכם קשר תוך 24 שעות.